Publiczne Przedszkole w Lipnicy Wielkiej

Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój dziecka poprzez organizowanie różnego rodzaju działań edukacyjnych.

• Uczestniczymy w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych na terenie Gminy Lipnica Wielka i nie tylko.

• Bierzemy udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych w szkolnej bibliotece.

• Uczestniczymy w zajęciach z języka angielskiego.

• Organizujemy różnego rodzaju wycieczki po najbliższych okolicach.

• Uczestniczymy z dziećmi w wielu konkursach lokalnych oraz rekordach Guinnessa. Sami też organizujemy konkursy wewnątrz- przedszkolne.

• Wyjeżdżamy na spektakle teatralne i zapraszamy teatrzyki do naszego przedszkola.

• Organizujemy obserwacje zwierząt wiejskich w gospodarstwach przydomowych.

• Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, logopedą oraz innymi instytucjami wspomagającymi rozwój dziecka; współpracujemy także z Biblioteką szkolną, Szkołą Podstawową im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach, Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, posterunkiem Policji w Jabłonce, Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej, pielęgniarką środowiskową, Urzędem Pocztowym w Lipnicy Wielkiej, Biblioteką Publiczną w Lipnicy Wielkiej, władzami samorządowymi.