Publiczne Przedszkole w Gminie Lipnica Wielka

Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój dziecka poprzez organizowanie różnego rodzaju działań edukacyjnych.

• Uczestniczymy w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych na terenie Gminy Lipnica Wielka i nie tylko.

• Bierzemy udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych w szkolnej bibliotece.

• Uczestniczymy w zajęciach z języka angielskiego.

• Organizujemy różnego rodzaju wycieczki po najbliższych okolicach.

• Uczestniczymy z dziećmi w wielu konkursach lokalnych oraz rekordach Guinnessa. Sami też organizujemy konkursy wewnątrz- przedszkolne.

• Wyjeżdżamy na spektakle teatralne i zapraszamy teatrzyki do naszego przedszkola.

• Organizujemy obserwacje zwierząt wiejskich w gospodarstwach przydomowych.

• Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, logopedą oraz innymi instytucjami wspomagającymi rozwój dziecka; współpracujemy także z Biblioteką szkolną oraz gminną, Gminnym Centrum Kultury, Szkołami Podstawowymi w Gminie Lipnica Wielka, Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, posterunkiem Policji w Jabłonce, Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej, pielęgniarką środowiskową, Urzędem Pocztowym w Lipnicy Wielkiej, władzami samorządowymi.

Przedszkole bierze udział w konkursach Gminnych, przedszkolnych oraz rekordach Guinnessa, m. in.  konkurs na wielkanocną palmę, bezpieczny przedszkolak, moje drzewo genealogiczne.

1. Konkurs na Palmę Wielkanocną 13 kwiecień 2003r.- nagroda w kategorii palmy wysokie.

2. Konkurs na Palmę Wielkanocną 13 kwiecień 2014r.- nagroda I miejsce w kategorii palmy średnie.

3. Gminny Konkurs Szopek- Orawskie Betlejemy 27 grudzień 2012r.- nagroda I miejsce w kategorii prace wspólne.

4. Dyplom za udział w XXX Jubileuszowym Święcie Pasterskim w Lipnicy Wielkiej na Przywarówce.4. 07. 2004 r.

5. Szkolny Konkurs „Niech tradycja kolędowania przetrwa pokolenia”- styczeń 2011r.

6. Certyfikat poświadczający, że placówka uczestniczy w projekcie, którego celem jest kultywowanie tradycji świątecznych.  Akademia Przedszkolaka 2015/2016r.

7. Nasze przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło REKORD GUINNESSA, w kategorii „największa liczba dzieci szczotkujących razem zęby”.              30 wrzesień 2014r.

8. Gminny Konkurs Szopek- Orawskie Betlejemy 15 grudzień 2015r.- nagroda I miejsce w kategorii prace wspólne.

9. VI edycja Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla Przedszkoli 2015 organizowanego pod hasłem „Zrób to sam”.

Wrzesień: Rozpoczęcie roku Przedszkolnego

Październik: Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na przedszkolaka,

Listopad: Dzień Niepodległości, Andrzejki,

Grudzień: Mikołaja, Jasełka i Kiermasz Przedświąteczny,

Styczeń: Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy,

Luty: Walentynki,

Marzec: Powitanie Wiosny,

Kwiecień: Dzień Ziemi,

Maj: Dzień Rodziny,

Czerwiec: Przedstawienie Bajkowe, Koniec Roku Przedszkolnego,

1. Szanujemy cudzą własność ( nie dotykamy cudzych rzeczy np. nie chowamy cudzych ubrań, nie wynosimy zabawek będących własnością przedszkola lub kolegi).
  2. Dzielimy się z kolegami słodyczami i zabawkami- jeżeli przynoszę słodycze, to tyle aby starczyło dla całej grupy.
  3. Poruszamy się bezpiecznie po szatni, łazience i schodach ( nie biegamy).
  4. Używam form grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam.
  5. Witamy się i żegnamy używając słów: dzień dobry, do widzenia.
  6. Wszyscy jesteśmy kolegami; nie wyśmiewamy innych, nie popychamy, nie bijemy.
  7. Szanujemy pracę innych ( np. nie wchodzimy w brudnych butach z zewnątrz na teren szkolny/ przedszkolny).
  8. Jesteśmy punktualni.
  9. Uczestniczymy grzecznie w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli.
  10. Przestrzegamy norm społecznych obowiązujących w grupie, ze względu na wzajemny szacunek, bezpieczeństwo, estetykę sali, a nie tylko dla nagrody.

7.35 przyjście do przedszkola dzieci miejscowych

7.40 przyjazd autobusu szkolnego

8.00 śniadanie,

8.30 poranna gimnastyka,

8.45 zabawy indywidualne na sali przedszkolnej,

9. 30 zajęcia programowe

10.00 spacer lub zabawy na świeżym powietrzu

10.35 czynności higieniczne przed obiadem,

10.45 obiad ( II danie)

11.30 zajęcia tematyczne/ praca plastyczna

12.15 zajęcia muzyczne

12.35 czynności higieniczne

12.45 obiad (zupa)

13.30 odpoczywanie- „cisza”, relaks,

14.15 podwieczorek ( owoce, jogurty)

14.35 ubieranie w szatni, wyjście na świeże powietrze,

15.15 odbiór dzieci miejscowych, powrót autobusem szkolnym do domu.