Publiczne Przedszkole w Lipnicy Wielkiej

Przedszkole położone jest u podnóża malowniczego i górskiego krajobrazu Babiej Góry. Znajduje się w  miejscowości Kiczory, gminie Lipnica Wielka na Orawie, a dokładniej w budynku Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II. Funkcjonuje od 10 września 2001 r. i należy do jednostki organizacyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wychowaniem przedszkolnym obejmuje się dzieci od 2,5 do 5 lat. Przedszkole czynne jest w godzinach 7.35 do 15.15. Jednym z atutów placówki jest dowóz dzieci z Lipnicy Wielkiej do Kiczor przez autobus szkolny. Przedszkole znajduje się w odrębnej części budynku szkoły, co gwarantuje maluchom całkowitą swobodę, tym bardziej, że sala zabaw jest bezpośrednio połączona z toaletą i szatnią. W szkole znajduje się kuchnia, w której dzieci mają możliwość spożycia zdrowych i pysznych posiłków: śniadanie, obiad, deser.