Publiczne Przedszkole w Gminie Lipnica Wielka

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

Kategoria:

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”
przeprowadzonego 14. 01. 2016r.

I MIEJSCE

1. Maria Karkoszka
2. Marika Wójciak
3. Kamil Żurek


II MIEJSCE

1. Tomasz Zięba
2. Aleksandra Kurek
3. Sabina Domin
4. Oskar Jasica


III MIEJSCE

1. Emilia Kowalczyk
2. Maksymilian Wilk- Juraszek
3. Sebastian Kapałka
4. Agata Zborowska
5. Izabela Kidoń


DZIĘKUJEMY ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W KONKURSIE. ZACHĘCAMY DO BRANIA UDZIAŁU W NASTĘPNYCH.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

Zima w pełni :)

Kategoria:

Zima nam nie straszna! Zimowa aura: śnieg i mróz, nie przeszkadzają nam w spacerach i zabawie na placu zabaw. Dzieci chętnie szaleją na śniegu.

KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADKU…

Kategoria:

W tłusty czwartek, 04. 02. 2016r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki cieszyły się z licznego przybycia swoich babć i dziadziusiów, zaś przybyli goście gromkimi brawami oklaskiwali szczere wierszyki i życzenia. Miało miejsce także ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie pt. „Bezpieczny Przedszkolak”. Następnie rodzice zaprosili seniorów na wspólny poczęstunek.

KARNAWAŁU NADSZEDŁ CZAS…

Kategoria:

Bal karnawałowy w przedszkolu to wielkie wydarzenie. Wszystkie dzieci przebrane w bajkowe postacie żegnają karnawał przy radosnej muzyce, tańcach i wspólnej zabawie.

Jasełka i Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kategoria:

21 grudnia 2015r. w Przedszkolu odbyły się uroczyste Jasełka połączone z Kiermaszem, na którym można było nabyć różnego rodzaju ozdoby, ręcznie robione, związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie oraz inscenizacja dzieci, utworzyły wspaniałą atmosferę i pozwoliły rozpocząć przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

Wycieczka do Jabłonki

Kategoria:

8 GRUDNIA 2015r. przedszkolaki wraz z oddziałem przedszkolnym wyruszyły na wycieczkę do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce, na spektakl pt. Jak Rumcajs Cypiska uratował. Prawdziwi aktorzy, duża scena, i efekty specjalne, wywarły ogromne wrażenie na małych widzach.

Królowa śniegu..

Kategoria:

9 GRUDNIA do szkoły przyjechał obwoźny teatr lalek, z przygotowanym przedstawieniem pt. „Królowa Śniegu”. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem śledziły losy chłopca i przygód jakie go spotkały.

Pierniczki

Kategoria:

Przedświąteczne przygotowania w przedszkolu, zaczynamy od wspólnego robienia pierniczków. Każde dziecko w rękawiczce mogło odbić formę na pierniczka. Piernikowe gwiazdki, księżyce, serduszka i aniołki wspaniale roznosiły swój zapach i gotowe czekają na zbliżające się święta.

Przyjedź do nas Mikołaju, Mikołaju…

Kategoria:

Przedszkolaki z utęsknieniem czekały na świętego Mikołaja, który zawitał do szkoły i przedszkola 4 grudnia. Przygotowana inscenizacja słowno- muzyczna, wywarła ogromne wrażenie na przybyłym gościu oraz aniołach i diabełku. Wszystkie dzieci w tym roku zostały nagrodzone i obiecał, że grzeczne będą do następnego spotkania…

ZABAWA ANDRZEJKOWA !!!

Kategoria:

25 LISTOPADA przedszkolaki brały udział w zabawie Andrzejkowej oraz wróżbach, przygotowanych przez dzieci z kl.4-6 szkoły podstawowej. Wszyscy chcieli dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Po ciekawych wróżbach i części artystycznej, wszyscy tańczyli integrując się przy wspólnej muzyce i zabawach.

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA…

Kategoria:

10 LISTOPADA 2015r. odbyła się akademia z okazji odzyskania niepodległości. Uroczystość była bardzo poważna. Przedszkolaki z należytym zachowaniem słuchały wystąpień kolegów.

Ślubowanie Pierwszoklasistów!!!

Kategoria:

10 listopada 2015r. zostaliśmy zaproszeni na ślubowanie klasy I. Uroczystość była bardzo ciekawa. Przedszkolakom podobały się wystąpienia starszych kolegów oraz kolorowa dekoracja.

Policjant w przedszkolu

Kategoria:

W ramach realizowanego programu „Bezpieczny Przedszkolak” do naszego przedszkola, w dniu 30.10.2015r. zaproszony został policjant. Opowiadał on dzieciom o prawidłowym przechodzeniu przez drogę oraz niebezpieczeństwie, jakie może ich spotkać na drodze. Przypomniał także numery alarmowe. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz z wielką radością dotykały rekwizytów jakie policjant przyniósł ze sobą (kajdanki, lizak drogowy itp.)

Pasowanie na przedszkolaka

Kategoria:

28. 10. 2015r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie dzieci na przedszkolaków. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a rodzice oklaskami wynagradzali dzieciom tremę związaną z pierwszym wystąpieniem. Na końcu Pan dyrektor Kuliga pasował wszystkie dzieci na Przedszkolaków. Po uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a następnie wraz z rodzicami usiedli przy wspólnym poczęstunku.

Jesień u przedszkolaków

Kategoria:

Zawitała do nas złota polska jesień. Piękna pogoda sprzyja wspólnym spacerom i zabawom na świeżym powietrzu.

Jesienią, jesienią
Sady się rumienią:
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią.

Czerwone jabłuszka,
Złociste gruszeczki
Świecą się jak gwiazdy
Pomiędzy listeczki.

Dzień Nauczyciela

Kategoria:

W Dzień Edukacji Narodowej 14. 10. 2015r. wszystkie dzieci ubrane w odświętny strój składały życzenia swoim Paniom. Przedszkolaki także uczestniczyły w akademii przygotowanej przez kolegów ze Szkoły Podstawowej.

CYRK „SZOK”

Kategoria:

Dniu 08.10.2015r. do naszej szkoły przyjechała grupa cyrkowa „Szok”. Wśród atrakcji były: tresowane gołębie, pies, wąż, żonglowanie, jazda na jednokołowym rowerze i mini rowerku, a także wiele sztuczek i przebieranek. Oprawa muzyczna dodawała wspaniałego klimatu. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

Pierwsze dni w przedszkolu

Kategoria:

„Każdy dzielny przedszkolaczek
Żegna mamę i nie płacze
Potem tak jak każdy zuch,
z talerzyka je za dwóch
Z dziećmi grzecznie się pobawi
i porządek tu zostawi”.

W pierwsze dni września wszystkie przedszkolaki poznają nowych kolegów oraz swoje Panie, a także budynek przedszkola i nowe zabawki,. Czas mile spędzamy na wspólnej zabawie.