Publiczne Przedszkole w Gminie Lipnica Wielka

Ludwik Młynarczyk- pszczelarz oraz twórca ludowy

Kategoria:

16 czerwca wyruszyliśmy z przedszkolakami w odwiedziny do miejscowego pszczelarza. Pan Ludwik opowiedział dzieciom, jak pracowite i ważne są pszczoły dla naszej planety.  Następnie pokazał dzieciom ule, gniazda trutni, pszczółek oraz matecznik- gniazdo królowej. Poczęstował nas także miodem na świeżo zebranym z własnej pasieki. 

20 czerwca Pan Ludwik przyszedł do przedszkola w charakterze twórcy ludowego. Był ubrany w strój orawski oraz przyniósł swoje skrzypce. Opowiedział dzieciom jak ważne i dumne jest i powinno być noszenie stroju regionalnego. Pokazał zdjęcia znanych w Lipnicy osób oraz budynków. Dzieci chętnie go słuchały. Na koniec wspólnie pośpiewaliśmy tradycyjne pieśni Orawskie. Nie zabrakło także energicznie zaśpiewanej Orawy