Publiczne Przedszkole w Gminie Lipnica Wielka

Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój dziecka poprzez organizowanie różnego rodzaju działań edukacyjnych.

• Uczestniczymy w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych na terenie Gminy Lipnica Wielka i nie tylko.

• Bierzemy udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych w szkolnej bibliotece.

• Uczestniczymy w zajęciach z języka angielskiego.

• Organizujemy różnego rodzaju wycieczki po najbliższych okolicach.

• Uczestniczymy z dziećmi w wielu konkursach lokalnych oraz rekordach Guinnessa. Sami też organizujemy konkursy wewnątrz- przedszkolne.

• Wyjeżdżamy na spektakle teatralne i zapraszamy teatrzyki do naszego przedszkola.

• Organizujemy obserwacje zwierząt wiejskich w gospodarstwach przydomowych.

• Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, logopedą oraz innymi instytucjami wspomagającymi rozwój dziecka; współpracujemy także z Biblioteką szkolną oraz gminną, Gminnym Centrum Kultury, Szkołami Podstawowymi w Gminie Lipnica Wielka, Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, posterunkiem Policji w Jabłonce, Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej, pielęgniarką środowiskową, Urzędem Pocztowym w Lipnicy Wielkiej, władzami samorządowymi.

Zdobyte nagrody i osiągnięcia

Przedszkole bierze udział w konkursach Gminnych, przedszkolnych oraz rekordach Guinnessa, m. in.  konkurs na wielkanocną palmę, bezpieczny przedszkolak, moje drzewo genealogiczne.

1. Konkurs na Palmę Wielkanocną 13 kwiecień 2003r.- nagroda w kategorii palmy wysokie.

2. Konkurs na Palmę Wielkanocną 13 kwiecień 2014r.- nagroda I miejsce w kategorii palmy średnie.

3. Gminny Konkurs Szopek- Orawskie Betlejemy 27 grudzień 2012r.- nagroda I miejsce w kategorii prace wspólne.

4. Dyplom za udział w XXX Jubileuszowym Święcie Pasterskim w Lipnicy Wielkiej na Przywarówce.4. 07. 2004 r.

5. Szkolny Konkurs „Niech tradycja kolędowania przetrwa pokolenia”- styczeń 2011r.

6. Certyfikat poświadczający, że placówka uczestniczy w projekcie, którego celem jest kultywowanie tradycji świątecznych.  Akademia Przedszkolaka 2015/2016r.

7. Nasze przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło REKORD GUINNESSA, w kategorii „największa liczba dzieci szczotkujących razem zęby”.              30 wrzesień 2014r.

8. Gminny Konkurs Szopek- Orawskie Betlejemy 15 grudzień 2015r.- nagroda I miejsce w kategorii prace wspólne.

9. VI edycja Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla Przedszkoli 2015 organizowanego pod hasłem „Zrób to sam”.